14.kolo 1.HRL-žene
ŽRK Sesvete : ŽRK Umag 26:28 (14:13)

ŽRK SESVETE: Tea Pijević 18obr, Nika Miletić, Božena Karaula, Tea Jakara 5/8, Paula Stopić 3/8, Valentina Blažević 11/19, Petra Stopić 2/3, Franka Šebek, Doris Vlajsović 0/1, Valentina Petrušić, Dejana Milosavljević 3/8, Gabrijela Bešen, Kristina Vuković, Tarra Bezjak 2/4,Lucija Perajica 0/1

10959143_10204748970337653_400355789_n

Naše rukometašice su odlično otvorile utakmicu i već nakon 10 minuta utakmice imale su prednost od 8:3, a najveću prednost su ostvarile u drugom dijelu 1.poluvremena kad su u jednom trenutku otišle na 14:8. Tada je uslijedio i mali pad igre Sesvećanki u fazi napada, ali i mala doza nesreće (nekoliko pogođenih stativa) i sve bolja vratarka gostujućih igračica iz Umaga te se na poluvrijeme odlazi rezultatom 14:13. U 2. poluvrijeme su naše igračice ušle u sličnom ritmu kad je u pitanju napadački segment, ali su zato igru u fazi obrane digle na viši nivo uz pomoć također dobro raspoložene vratarke Tee Pijević koja je na kraju skupila čak 18 obrana. Utakmica je tijekom cijelog vremena bila vrlo neizvjesna i rezultatski izjednačena, gošće su uglavnom vodile sa 1 ili 2 gola razlike, ali u zadnjih 15 minuta utakmice smo ušli sa izjednačenim rezultatom 22:22 te 23:23. Ipak, u završnici utakmice je ponestalo snage, a i koncentracije i uz 2 neiskorištena sedmerca naše djevojke su na kraju izgubile rezultatom 26:29. Ovim je, nažalost, zaustavljena serija od 4 pobjede naših djevojaka, ali priliku za povratak u pozitivan (pobjednički) smjer naše će rukometašice imati u sljedećem kolu kada gostuju kod susjeda na tablici, 6-plasirane ŽRK Koka iz Varaždina.